Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey

Siyah beyaz kediler akıllı, sevecen ve herhangi bir aile evine harika bir ektir.

Tüm kedilerin %75’i siyah beyaz olduğundan genellikle gözden kaçarlar ve kedi barınaklarında, sahiplendirilmeyi bekleyen diğer renkli kedilerden ortalama 10 günden fazla zaman harcarlar.

Sadece bu da değil, siyah beyaz kedilerin de başıboş olma olasılığı daha yüksektir ve dünyadaki vahşi kedi popülasyonunun çoğunluğunu oluştururlar.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Siyah beyaz kedilerin çoğu zaman göz ardı edilmesi ve aileleri sevmeden bırakılması bize mantıklı gelmiyor, bu yüzden bunu değiştirmeye yardımcı olmak istiyoruz.

Siyah beyaz kediler mükemmel aile kedileridir ve birini evlat edinmek asla pişman olmayacağınız bir karardır, hadi bu görünüşte sıradan kedileri gerçekten öne çıkaran şeye bir göz atalım.

İçindekiler

Siyah Beyaz Kediler Hakkında

Siyah beyaz kediler, smokin veya iki renkli kediler olarak da bilinir.

Belirli bir cins değil, daha çok bir renk desenidir.

Belirgin desen, kedi biraz smokin giyiyormuş gibi görünebilir.

Herhangi bir siyah beyaz kombinasyon smokin kedisi olarak kabul edilirken, göreceğiniz en yaygın desen siyah gövdeli, beyaz göğüslü ve pençeli kedilerdir.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Birçok siyah beyaz kedinin ayrıca maske takıyormuş gibi görünmesini sağlayan beyaz bir çenesi veya burnu vardır. Hatta bazılarının göğüslerinin üst kısmında papyon takmış gibi görünen küçük siyah bir nokta var.

Bu kediler sadece doğal olarak oluşan resmi kıyafetleriyle harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda eğlenceli, oyuncu kişilikleri vardır.

Siyah beyaz kediler iyi bilinir ve çok sevilir, birçoğu ünlü ailelerin bir parçasıdır ve hatta televizyonda ve sanat eserlerinde yer alır.

Aşağıda, smokin renk desenini sergileyen yaygın ırklardan sadece birkaçı bulunmaktadır:

 • amerikan stenografi
 • Farsça
 • manks
 • İskoç kıvrımları
 • Norveç orman kedileri

Ana faktör, kaplamanın rengidir, bu nedenle kaplamanın kendisi herhangi bir şey olabilir, uzun, kısa, tüylü, pürüzsüz, ipeksi vb. olabilir.

Tüy renkleri ile tanımlanan kedi ırkları, başka bir kedi ırkı ile melezlenmedikçe smokin kedisi olamazlar.

Renklendirme ile tanımlanan kedi ırklarına örnek olarak Siyam Kedileri ve Ragdolls dahildir.

Görünüm

Beyaz siyah ve beyaz kediler, iki renk (belli ki) vardır ve baskın renk genellikle siyahtır.

Smokin bir beyefendinin kıyafeti olarak bilinirken, siyah beyaz kediler erkek veya dişi olabilir.

Turuncu tekirlerin veya kaplumbağa kabuklarının aksine , siyah beyaz kediler kolayca erkek veya dişi olabilir, bu nedenle eşit sayıda erkek ve dişi siyah ve beyaz kedi vardır.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Siyah ve beyaz kedilerin yeşil gözleri olması yaygındır , güzel yeşil gözler parlak yeşil, mavimsi yeşil ve altın yeşili gibi farklı tonlarda olabilir.

Ayrıca kahverengi veya sarı gözleri olabilir, ancak bu daha az yaygındır. Siyah yüzlerine karşı öne çıkan güzel beyaz bıyıkları olduğunu da fark edebilirsiniz.

Çok çeşitli ırklar olabilirler, yani görünümleri çok değişkendir ve uzun tüylü, kısa tüylü, tüylü, pürüzsüz veya ipeksi tüylere sahip olabilirler.

Boyut olarak, 6 libreden 16 libreye kadar herhangi bir şey olabilirler.

Siyah Beyaz Bir Kedinin Genetiği

Siyah beyaz kediler, diğer beyaz lekeli genlerle birlikte çoğunlukla siyah renk genlerine sahiptir.

Beyaz lekelenme genleri, beyaz lekelere ve renklenmeye neden oldukları için önemlidir.

Siyah beyaz kedilerde beyaz genellikle bacaklarında, göğsünde, boğazında ve yüzünde görülür.

İlk siyah beyaz kedilerin tam olarak ne zaman ortaya çıktığını kesin olarak bilmek zor olsa da, Eski Mısırlılara kadar izlenebilirler.

Aslında Mısır mezarlarında tasvir edilen kedilerin çoğu siyah beyaz kedilerdi.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Daha yakın zamanlarda, bu kediler 1920’lerde inanılmaz derecede popüler bir sessiz film karakteri olan Kedi Felix tarafından kitlesel olarak popüler hale getirildi.

Bu güne kadar popüler kalırken, barınaklarda kalıcı yuvalarını bulmayı bekleyen birçok siyah beyaz kedi olması talihsiz bir durumdur.

Siyah beyaz desen genlerle ilgili olduğundan, yavru kedilerin görünümü bireyler arasında değişebilir (aynı çöpten olanlar bile).

Beyaz genler çekinik veya baskın olabilir ve beyaz genler sayesinde resmi giyim görünümüne sahip olurlar.

Ebeveynlerden sadece biri siyah beyazsa, yine de siyah beyaz yavru kedi elde edebilirsiniz, çünkü bir yavru kedinin bu desenle doğması için iki siyah beyaz ebeveyn olması gerekmez.

Siyah Beyaz Kedilerin Kişilik Özellikleri

Siyah beyaz kediler, oyun oynamayı seven ve insanların etrafında olmaya alışkın, canlı, sosyal kedilerdir.

Bu, bu kedilerin insanların arkadaşlığını sevme eğiliminde oldukları ve eve vardığınızda sizi karşılamaya gelecekleri anlamına gelir.

Ayrıca genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler, bu nedenle daha büyük aileler ve çok evcil hayvanlı haneler için iyi bir seçimdir.

Özellikleri bireyler arasında değişecektir ve muhtemelen türün ortak kişilik özelliklerine yakın birçok nitelik göreceksiniz.

Yanınızda ve hatta üzerinizde oturmaktan ve kucaklaşmaktan, okşamaktan ve çok fazla yaygara yapmaktan zevk alırlar.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Konuşkan ve vokal oldukları için bilinirler, bu yüzden akıllarından geçenleri size bildirmekte sorun yaşamazlar.

Genel olarak, bu kedilerin rahat bir tavrı vardır ve sadece akışa devam edecek kadar mutlu görünmektedir.

Dikkat çekmeyi sevseler de kendi başlarına vakit geçirmekten de mutluluk duyarlar.

Bağımsız ve meraklıdırlar, bu yüzden siz etrafta yokken kendilerini meşgul edebilirler.

Bunun iyi ve kötü yanları vardır, çünkü böyle maceraperest bir ruh, kedilerini siyah beyaz bir kedi olarak dışarıda bırakan sahipleri için endişe kaynağı olabilir, kendi oyunlarını ve eğlencelerini keşfetmek ve yaratmakta tereddüt etmeyecektir.

Kediniz içerideyken, çeşitli oyuncaklar ve hatta bir pencere levyesi ile onları eğlendirmeye yardımcı olabilirsiniz, böylece dünyayı evinizin güvenliğinden ve rahatlığından izleyebilirler.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Tabii ki, her kedinin kendine özgü bir kişiliği vardır, bu yüzden bunlar siyah beyaz kedi sahipleri tarafından en sık görülen ve deneyimlenen davranış ve tutumların genellemeleridir.

Siyah beyaz bir kediyi evlat edinirseniz ne bekleyeceğiniz konusunda size oldukça iyi bir fikir verebilirler.

Siyah Beyaz Kedi Bakımı

Doğumdan itibaren kendilerine özgü bir desenleri vardır, böylece kedinizin smokin desenine sahip olup olmadığını hemen görebileceksiniz.

Yavru kediler, yetişkinlerin basitçe minyatür (sevimli) versiyonlarıdır. Siyah beyaz kediler oldukça zekidir ve kanıtlanması zor olsa da, ortalama bir evcil kediden iki kat daha akıllı olduklarına inanılır.

İlginç bir şekilde, yavru kedilerin smokin desenleri olduğunda gelişimsel dönüm noktalarına daha erken ulaştığı gösterilmiştir.

Siyah beyaz kedilere bakmak söz konusu olduğunda, oldukça basit. Diğer evcil kedilerle aynı bakımı gerektirirler.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Kedinizin insanlarla, diğer kedilerle ve evdeki diğer evcil hayvanlarla arasının iyi olmasını sağlamak için erken sosyalleşme çok önemlidir.

Smokin/siyah beyaz kedi belirli bir cins olmadığı için beslenme ihtiyaçları diğer kedilerle aynıdır. Her kedinin diyeti ağırlıklarına, yaşlarına, sağlık durumlarına ve beslenme ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir.

Gerekirse bir veteriner bu konuda tavsiyede bulunabilir.

Veterinerden bahsetmişken, kedinizin de düzenli kontrolleri olması ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için gerekli aşıları ve takviye iğnelerini alması gerekir.

Kısırlaştırma ve kısırlaştırma, sadece üremeyi engellemekle kalmayıp aynı zamanda istenmeyen davranışların oluşmasını da engelleyebileceği için çok iyi bir fikirdir.

Bakım ihtiyaçları, bireysel kedinin cinsine ve tüy tipine bağlı olacaktır.

Renk deseni herhangi bir özel tımarlama gerektirmez, bu nedenle kedinizi tımar etmek için cinse özel tavsiyenin ne olduğunu öğrenin ve buna uyun. Genel olarak, kedinizi düzenli olarak fırçalamak, tüylerinin temiz, sağlıklı ve mat olmamasına yardımcı olur.

Sık fırçalama aynı zamanda kedinizin tüy yumağını da azaltacaktır ve kedinizi nazikçe fırçalamak ikiniz arasında bağ kurmanın harika bir yoludur.

Ortalama yaşam süresi

Siyah beyaz kediler 15 yıl veya daha uzun süre yaşayabilirler ve eğer ev kedileri ise olgun bir yaşlılığa ulaşma ve daha uzun yaşama olasılıkları daha yüksektir.

Tabii ki, kedinizin dışarıyı keşfetmesine izin vermek zararlı etkileri olmayacaktır, ancak onları dışarıdayken izlemek ve mümkünse geceleri ve aşırı havalarda içeri getirmek çok önemlidir.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Akıllı kedi kanadı, kedinizin günün belirli saatlerinde dışarı çıkmasına izin vermenin harika bir yoludur.

Kedinizi yüksek kaliteli kedi maması ile besleyerek , egzersiz yapmasını ve zinde kalmasını sağlayarak ve düzenli veteriner randevularına götürerek kedinizin uzun bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz.

Size yaşam süresi hakkında bir fikir vermek için, genel olarak hiçbir rahatsızlığı olmayan sağlıklı bir kedinin en az 15 yıl yaşamasını bekleyebilirsiniz, ancak en sağlıklı kediler bile 20 yaşından fazla yaşayamaz.

Sağlık kaygıları

Siyah ve beyaz kedilerin hepsi farklı kedi ırklarından geldiğinden, özellikle renk deseniyle ilgili bilinen herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.

Ayrıca, bilmeniz gereken kürke özgü sağlık koşulları da yoktur.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Sağlık tavsiyesi için, cinse özel bilgilere bakmak ve bir veterinerle konuşmak en iyisidir.

Eğlenceli gerçekler

Siyah beyaz kediler hakkında öğrenecek çok şey olduğunu kim bilebilirdi ki?! İşte 7 eğlenceli gerçek:

 1. Siyah beyaz bir kedinin rengi, örneğin uzun otların arasındayken gizlenmelerine ve kamufle edilmelerine yardımcı olur. Siyah sırtları, onları yukarıdan görmeyi zorlaştırır ve yamalar, kedinin vücudunun ana hatlarını kırmaya yardımcı olabilir. Bu, avlanma ve saklanma söz konusu olduğunda çok faydalıdır.
 2. Smokin kedilere bazen TS Elliot’un “Old Possum’un Pratik Kediler Kitabı”ndan sonra Jellicle Cats denir.
 3. Smokin bir kedi cinsi değil, aslında bir renk desenidir.
 4. Siyah beyaz bir yavru kedi, gelişimsel dönüm noktalarına diğer kedilerden daha erken ulaşır, örneğin gözlerini diğer kedilerden 24 saat önce açarlar.
 5. Dünyanın her yerinde siyah beyaz kediler bulabilirsiniz.
 6. Dünyanın bazı bölgelerinde siyah beyaz kedilere Piebald Cats denir.
 7. Barınaklarda safkan ve melez kediler de dahil olmak üzere çok sayıda siyah beyaz kedi var. Aslında barınaklarda en az evlat edinilen kediler arasındadırlar, bu yüzden bir kediyi sahiplenmeyi düşünüyorsanız siyah beyaz bir kedi düşünün. Onların talihsizliği ve barınak benimseme oranlarının düşük olması, bazı insanların kara kedilerle ilgili batıl inançlarından kaynaklanıyor olabilir .
Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Ünlü Siyah Beyaz Kediler

Siyah beyaz kedilerin harika olduğunu düşünen sadece biz değiliz.

Siyah beyaz bir ceket giyen en ünlü kedilerden bazılarına bir göz atın .

Bu isimlerden birkaçını tanımak zorundasınız:

 • Felix the Cat – 1920’lerin sessiz film çizgi film kedisi Felix siyah beyaz bir kediydi, bu yüzden bazen onlara Felix kedileri de denir (özellikle Birleşik Krallık’ta).
 • Şapkalı Kedi – Bu Dr. Seuss hikayesinde siyah beyaz bir kedi vardı.
 • Sylvester the Cat – Looney Tunes’dan Sylvester’ı hatırlıyor musunuz? 20. yüzyılın ilk yarısından beri popüler olan o, çizgi filmlerde hep Tweety Bird’ün peşine düşerdi ve onun tuhaflıkları sayısız kuşağı kahkahalara boğdu. Sylvester siyah beyazdır ve geleneksel siyah beyaz çift renkli bir ceket kombinasyonuna sahiptir. Bir diğer siyah beyaz kedi Looney Tunes karakteri, kedi karakterleri arasında en sofistike olmasa da yine de bir Tuxie olan Penelope’dir.
 • Çorap – Bill Clinton Beyaz Saray yönetimi sırasındaki İlk Kedi. Çoraplar 19/20 yaşına kadar yaşadı!
Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title
 • Sparky – Sparky, tarihin en zengin kedilerinden biridir (eğer tarihin en zengin kedisi değilse). Bu şanslı kedi, 1998’de 6 milyon dolardan fazla miras aldı.
 • Simon – Simon, Çin İç Savaşı sırasında HMS Ametist’te kemirgenlere karşı yiyecekleri koruyan siyah beyaz bir kediydi. Simon, PDSA Dickin Madalyası ile ödüllendirildi.
 • Diğer ünlü kediler Postacı Pat’in kedisi ve Disney’in Figaro’dur.
 • Siyah beyaz kediler ayrıca Sir Isaac Newton , Beethoven ve Shakespeare gibi bazı tanınmış isimlere aitti .

Siyah Beyaz Kedileri Neden Seviyoruz?

Siyah beyaz kediler en iyisidir, onları seviyoruz ve ne kadar harika olduklarını herkesle paylaşmak istiyoruz.

Her şeyi özetlemek için size bu kediler hakkında birçok bilgi verdik, işte onların en iyi kedi türü olduğuna inanmamızın en önemli 8 nedeni.

1. Ayırt Edici Görünümleri

Siyah beyaz kediler etkilemek için giyinmiş!

Resmi bir gömlek ve takım elbise içinde başka hangi kedi ortaya çıkıyor?

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

En iyi giyindikleri için onlara puan vermelisin.

2. Onlar Harika Yüzücülerdir

Güçlü arka ayakları ve onları mükemmel yüzücüler yapan etkileyici atletik yetenekleri vardır.

Her ne kadar (tüm kediler gibi) yüzmekten nefret etseler de, onların yüzme becerileri için sadece sözümüze güvenmeniz gerekecek.

3. Süper Zekidirler

Diğer kedilerden daha zeki oldukları, hatta ortalama bir evcil kediden iki kat daha zeki oldukları ileri sürülmektedir.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Siyah beyaz bir kediye sahip olan herkes buna katılıyor gibi görünüyor, bu nedenle eğitilmesi daha kolay bir kedi arıyorsanız harika bir seçim olabilir.

4. Zengin ve Çeşitli Bir Tarihleri ​​Vardır

Bu kediler Mısırlılar tarafından sevilirdi ve hatta onlar tarafından tapınılabilirdi.

Onlara tapmamamıza rağmen (bizim yaptığımızı düşünseler bile), Tuxedo Cats o zamandan beri bir şekilde yüksek saygı görüyor.

5. Sarılmalar ve Sevgi Yapılacaklar Listesinde Yüksek Yerdedir

Size sarılmaya ve kıvrılmaya istekli bir kediyi seviyorsanız, siyah beyaz bir kediyi seveceksiniz.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Bu arkadaş canlısı, sevecen kürk topları harika bir arkadaştır ve insan ailelerinden çizik almayı severler.

Siyah beyaz kediler genellikle kucağınızda oturmayı veya bir kucaklama ve biraz sevgi için gelmeyi severler.

6. Onlar Harika Farecilerdir

Sabırlı, sinsi ve fareleri nispeten kolaylıkla yakalayabilirler.

Evinizde bir fare istilası varsa, siyah beyaz bir kedi bunu sizin için çok hızlı bir şekilde çözecektir.

7. Maceracı Ruhlar

Keşfetmeyi severler, meraklı doğaları vardır ve yeni şeyler keşfetmeyi severler.

Siyah Beyaz Kediler Bilmeniz Gereken Her Şey %Post Title

Bağımsızlıkları, kendilerini eğlendirmekten çok mutlu oldukları anlamına gelir.

8. Fotojeniktirler

Kürklerinin ve parlak gözlerinin çarpıcı kontrastı, siyah beyaz bir Kedinin kötü bir fotoğrafını çekmeyi neredeyse imkansız kılıyor.

Bize inanmıyor musun?

Onları Instagram’da arayın ve ne kadar güzel ve fotojenik olduklarını kendiniz görün.

Siyah beyaz kediler oldukça popülerdir ve uzun zamandır öyledir.

Bakımları ve davranışlarıyla ilgili herhangi bir özel tavsiye veya talimat vermek zor olduğu için bir dizi ırk şeklinde gelebilirler.

Bildiğimiz şey, güzel, akıllı ve harika aile kedileri oldukları.

Yorum yapın