Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli

Kısa bacaklı kedi Cinsleri genellikle cüce ırklar olarak bilinir ve son yıllarda giderek daha popüler hale gelmiştir. Ayrıca sosis, cüce veya cüce kediler olarak da bilinirler ve uzun tüylü, kısa tüylü veya hiç tüysüz olabilirler. Hadi Listemize Bakalım 🙂

1. Kısa Bacaklı Kedi Munchkin Kedisi

Kısa bacaklı kedi listemizde Munchkin kedisi ilk sırada yer alıyor herkesin en sevdiği tatlı. bir cinstir Ufacık minik bacakları ve normal büyüklükteki vücutları ile bu farklı kediler kesinlikle çok sevimli.

Munchkin kedilerinin köpek meslektaşı, kısa bacaklı özelliği paylaştıkları için şüphesiz sosis köpeğidir. Bu nedenle bu küçük kedigillere “sosis kedisi” de denilmektedir.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Munchkin kedi

Kısa bacaklı kedi listemizde Orijinal cüce kedi olarak kabul edilen Munchkin kedi ırkı özel değildir ve bir dizi başka ırkla bağlantılı olabilir. Örneğin, bir İskoç kıvrımlı munchkin kedisi veya hatta bir  Maine coon  munchkin kedisi bulabilirsiniz. Her şey o kısa bacaklı gen mutasyonuyla ilgili.

Uzun yıllar resmi bir cins olarak kabul edilmediler ve kedi yarışmalarına katılmalarına izin verilmedi.

Munchkin kedilerinin kişilikleri genellikle tatlı, cana yakın ve zekidir. Ayrıca ele alınmaya da iyi tepki veriyorlar, ki bu çok hoş, çünkü şüphesiz bu tatlıları gün boyu elinizde tutmak isteyeceksiniz .

2. Kısa Bacaklı Kedi Dwelf Kedisi

Kısa bacaklı kedi olan Bu nispeten yeni kedi ırkı, elf benzeri özelliklere ve kısa bacaklı cüce benzeri bir boyuta sahiptir. Bu küçük adam tüysüz ve 9 kilodan fazla değil. Cins, Sphynx, Munchkin ve American Curl ırklarının bir karışımından üretildi .

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Dwelf kedi

Dwelf , oldukça sosyal bir ırktır ve bazıları tarafından neredeyse köpek benzeri olarak tanımlanan bir kişiliğe sahiptir. İnsanların etrafında olmayı ve aktivitelere dahil olmayı severler, bu yüzden aileler için harika kedilerdir.

3. Kısa Bacaklı Kedi Minskin Kedisi

Kısa bacaklı kedi türlerinden Minskin kedileri oldukça tıknaz vücutlara ve oldukça kısa bacaklara sahiptir. Kürk eksikliği nedeniyle paltoları benzersizdir . Minskin cinsi, Sphynx kedi ırkından yaratılmıştır. Bu nispeten yeni bir kedi cinsidir. İlk olarak 1998 yılında Boston’da geliştirildi.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Minsk kedisi

Yetiştirici, daha sağlıklı bir bağışıklık sistemi için Munchkin kedisini Sphynx ile çaprazladı. 2005 yılına kadar, 50 kediye Minskin denilebilirdi ve bu yeni cins tanındı. Bu yazı boyunca göreceğiniz gibi, nadir kedi ırkları genellikle oldukça yenidir, bu da onların henüz kapsamlı bir şekilde üremedikleri anlamına gelir.

4. Kısa Bacaklı Kedi Kinkalow Kedisi

Kinkalow cinsi, kısa bacaklar ve kıvrık kulakların harika bir kombinasyonuna sahiptir – çok sevimli ! Munchkin ve American Curl ırkları arasındaki melezlemenin sonucudur. Bu delicesine sevimli kedicik aynı zamanda tatlı ve sevecen bir kişiliğe sahiptir. Tam boyda Kinkalows, üç ila yedi pound ağırlığında ve yedi ila sekiz inç yüksekliğe ulaşacak.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
kinkalow kedisi

Bu Kısa bacaklı kedi cinsinin hem kısa hem de uzun tüylü çeşitlerde ve çeşitli renk ve desenlerde gelir. Kinkalow‘ların köpek gibi davrandıkları ve sahiplerini her yerde takip etmeyi sevdikleri bilinmektedir . Çok fazla enerjileri var ve tırmanmayı da seviyorlar. 10 ila 15 yıl arasında yaşarlar .

5. Kısa Bacaklı Kedi Amerikan Kıvırcık Kedisi

Bu mutlu kedicikler sevecen, sağlıklı ve konuşkandır. Adı , özellikle tatlı bir şekilde geriye doğru kıvrılan American Curl Cat’in benzersiz kulaklarına atıfta bulunur .

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
amerikan kıvırcık kedi

Wirehair kedileri gibi, Amerikan kıvırcık kedilerinin hepsi tek bir doğal genetik mutasyondan gelir. Sadece altı yıl içinde başıboştan soyağacına geçen en genç kedi ırklarından biridirler.

Meraklı, zeki ve insanları seven American Curl, aileler için mükemmeldir. İnsanları küçük bir kafa darbesiyle veya bacaklarına sürterek selamlamayı severler. Bukleler de aktif ve uyarlanabilir, daha yaşlı Bukleler de en az genç olanlar kadar aktif olarak bilinir.

6.Kısa Bacaklı Kedi Lambkin Kedi Irkı

Kuzu kuzusu kedileri çok sevimli oldukları ve kucakta yatmayı sevdikleri bilinmektedir. Bu kedi cinsi, sahibi tarafından mutlu bir şekilde taşınacaktır. Oldukça sakin ve uysal olma eğilimindedirler ve 12 ila 14 yıl arasında yaşarlar. Kuzu kuzularının çoğu uzun tüylü kedilerdir ve çeşitli renk ve desenlerde bulunurlar.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Lambkin kedi

Eşsiz hafif kıvırcık ceketleri Selkirk Rex mirasından geliyor. Lambkins, Munchkin ve Selkirk Rex ırklarının bir melezidir. Tam olgunlukta, dört ila dokuz kilo arasında olacaklar ve yedi ila sekiz inç arasında bir yüksekliğe ulaşacaklar.

7. Napolyon Kedi Irkı

Bu cins, küçük boyutundan dolayı Napolyon Bonapart’ın adını almıştır . Bir İran kedisi ve bir Munchkin kedisinin karışımı olan bu, nadiren 9 poundun üzerindeki ağırlığa ulaşan nispeten yeni bir cins.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Napolyon veya Minuet Kedisi

Napolyon cinsi oyuncu ve hareketlidir ve yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz . İnsan arkadaşlığını sever ama aynı zamanda köpekler ve kediler de dahil olmak üzere diğer hayvanlarla da mutludur.

Dachshund gibi alçak bir gövdeleri var. Yumuşak kürkü kısa veya uzun olabilir. Napolyonlar geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

8. Bambino Kedi Cinsi

Bu tüysüz kedi ırkı, delici mavi gözleri ve oldukça büyük kulaklarıyla gelir. Bambinolar arkadaş canlısı ve sevecendir ve iyi bir kucaklaşmayı severler. Bazen yaramaz davranışlara yol açabilen akıllı bir ırktırlar. Kürkleri olmasa da derileri yumuşak bir tüye sahiptir ve kendilerini biraz güderi gibi hissederler.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Bambino kedisi

Tam boydaki Bambinolar beş ila dokuz pound ağırlığında ve yedi ila sekiz inç arasında bir yüksekliğe ulaşacak. 12 ila 15 yaşları arasında yaşama eğilimindedirler ve derileri beyaz, kahverengi, krem ​​ve diğer kedi renklerindedir. Bambinolar çok ayarlanabilirdir ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için harikadır.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Bambino kedisi

9. Skookum Kedi Irkı

Bu mutlu ve oyuncu tür, zıplamayı ve saatlerce oynamayı ya da kucağınızda dinlenmeyi çok sevecek. Skookumlar zeki bir ırktır ve numaralar alabildikleri bilinmektedir. Ayrıca nesneleri saklamayı özellikle sevdikleri bilinmektedir, bu yüzden bir şeyler kaybolursa önce Skookum’unuza bakın! Her renk ve desende gelirler ve on ile on beş yıl arasında yaşarlar.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
skookum kedisi

Skookumların, Munchkin ve LaPerm ırklarının bir melezi oldukları gerçeğinden kaynaklanan Lambkins gibi hafif kıvırcık bir kürkü vardır. Bu makaledeki diğer bazı ırklardan daha kısa kemikleri vardır, bir stok vücut ve ön bacakları arka ayaklarından daha kısadır. Gözleri ceviz şeklindedir ve oldukça büyük kulakları vardır.

Kedi İsimleri Chinook Yerli Amerikan dilinden gelir ve güçlü veya güçlü anlamına gelir.

10. Kısa Bacaklı Kedimiz Olan Genetta Kedi Cinsi

Bengals, Savannah ve Munchkin ırklarının bir karışımı bu, oynamayı ve kovalamayı seven, arkadaş canlısı ve enerjik bir ırktır. Genetta cinsi ayrıca çok sevimli doğasına aykırı olan biraz vahşi bir görünüme sahiptir . Genetta gümüş, siyah, kahverengi ve benekli renklerde gelir ve dokuz ile on iki yıl arasında yaşama eğilimindedir.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Genetta kedisi

11. Kısa Bacaklı Kedi Siyam Kedisi Cinsi

Siyam kedileri  en sevilen ve ünlü kedi ırklarından biridir. İdeal aile hayvanları yapan akıllı, konuşkan ve sevimli huylu kedigillerdir.

Siyam kedileri uzun bir vücuda sahip olma eğilimindedir, ancak dişiler 5 kilodan daha az ağırlığa sahip olabilir. Yaklaşık 30 cm boyunda olabilirler, bu yüzden kıvrak küçük kedicikler olarak karşımıza çıkabilirler. Vücutlarının geri kalanının boyutuna göre kısa bacaklara sahip olma eğilimindedirler.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title
Siyam kedisi

Bu kedilerin açık renkli gövdeleri ve ipeksi pürüzsüz kürkleri ile benzersiz kısa tüyleri vardır. Yüzleri, patileri ve kuyrukları vücutlarının geri kalanından daha koyu renklidir. Ve tüm Siyam kedilerinin göz alıcı mavi gözleri vardır.

Harika ev kedileri olsalar da, kucaklarında oturmak ve yatakta kıvrılmak da dahil olmak üzere sahiplerinden arkadaşlık isterler.

Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri 11 Kısa Bacaklı Kedi Türü Resimli %Post Title

⇒ Yeni bir kedi mi alıyorsunuz? Bir Yavru Kediye Nasıl Bakılır ,Rehberime göz atın

Siyam kedileri genellikle “köpek benzeri” olarak etiketlenir, çünkü insanlarını etrafta takip etmekten ve getirme gibi oyun zamanlarından zevk alırlar, bu nedenle  aktif kedi oyuncaklarını stoklayın . Kedileri çok sevseler de bu cins evde uzun süre yalnız bırakılmamalıdır.

YouTube video

Kısa Bacaklı Kedi Irkları Yazımızın Sonuna Geldik

Yukarıdakilerin çoğu oldukça nadir kedi ırklarıdır. American Curl, tipik olarak, Munchkin ve Bambino ırkları tarafından takip edilmesi en kolay olanıdır. Siyam ırkı dışında kısa bacaklı bu kedi ırklarının birçoğu nispeten yeni ırklardır. Bazılarının polikistik böbrek hastalığı gibi sağlık sorunları olduğu biliniyor ve yetiştiriciler hala bu sorunları nasıl minimumda tutacaklarını öğreniyorlar.

Hadi Sende Yorumunu Yaz

Bizlere Sorularınızı, Görüşlerinizi Merak ettiğiniz Konuları Sorabilirsiniz Cevaplamaktan Memnuniyet Duyarız 🙂

Yorum yapın