Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız, kediniz size kızdığında, bunu size bildirir – genellikle bunu bir tırnak sürtmesi veya büyük bir tıslama ile. Ancak bu çok açık öfke veya hoşnutsuzluk durumlarında sık görülür, aslında kediler çok daha ince yollarla iletişim kurarlar.

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız Konuşamadıkları için, kediler kendi sözsüz yollarıyla, yani beden dili aracılığıyla konuşurlar. Bu sinyaller genellikle bir kedi saldıracak kadar

İşte kedinizin üzüldüğünü göstermek için size vermiş olabileceği 6 ince sinyal.

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız Resimlerle

1. Kuyruğa Dikkat Edin

 

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE  %Post Title
Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız Çoğu tecrübeli kedi sahibi, kedilerin büyük ölçüde kuyruklarıyla iletişim kurduğunu bilir. Yeni kedi sahipleri için, bu kuyruk pozisyonlarının ne anlama geldiğini ayırt etmek biraz zor olabilir! Kedinizin kuyruğu ileri geri sallanmaya başlarsa, neredeyse kuyruğunu sallayan bir köpek gibi görünüyorsa, kedinizin üzgün olduğunu gösterir. Kuyruğunu heyecan veya mutlulukla sallayan bir köpeğin aksine, kuyruğu ileri geri kırbaçlanan bir kedi tahriş olmuş, öfkeli ve muhtemelen sıçramak üzeredir!

2. Kulakları Unutma

 

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE  %Post Title
Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız

Bir kedinin kulakları sadece sevimli küçük uydulardan daha fazlasıdır. Ayrıca kedinizin sizinle ve diğer hayvanlarla iletişim kurmasının bir yoludur.

Bir kedi tehdit altında veya üzgün hissediyorsa, kulakları düz ve yana doğru dönecektir. Neredeyse uçak kanatlarına benziyorlar! Bu aynı zamanda bu yönden gelen rahatsız edici sesleri arabelleğe almaya yardımcı olur – ancak aynı zamanda saldırganlardan daha fazla korunurlar.

Sahipler bunu, kedinin tehdit altında hissetmesine neden olan her şeyi geri çekmek ve durdurmak için erken kulak uyarıları olarak düşünebilirler.

Kediniz huzursuz veya endişeli ve dümdüz öfkeli veya korkmuş durumdaysa, kulakları kafasına düz bir şekilde sabitlenecektir.

Bu genellikle bir kedinin köşeye sıkışmış veya tehlikede hissettiği zamandır ve kendini kırması ve koruması muhtemeldir.

AYRICA BU YAZIMIZI SEVEBİLİRSİNİZ: En İyi 15 Gri Kedi Cinsi

3. Her Şey Gözlerde

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE  %Post Title
Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız

 

Daralmış göz bebekleri, kedinizin tedirgin veya kızgın olduğunu gösterebilir. Kedinizin gözleri büyük ve yuvarlaksa ve göz bebekleri iğne dikeni büyüklüğündeyse, bu mutlaka kızgın oldukları anlamına gelmez. Ancak daralmış göz bebeklerini kırbaçlama kuyruğuyla eşleştirin ve kediniz kesinlikle bir şey için üzgün olduğunu size bildirmeye çalışıyor.

4. Soğuk Omuz

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE  %Post Title

Sevgilerini gösterme konusunda daha çekingen olan bazı kediler, aslında onlarla aynı odada bulunarak ve hatta hareket ettiklerinde onları odadan odaya takip ederek insanlarını sevdiklerini gösterirler. Bir kedi size kızgınsa veya sinirleniyorsa, bulunduğunuz alanı terk edebilir veya oturup odanın diğer ucundan size bakabilir, sadece hareketlerinizi gözlemleyebilir. Bazen kedinize sakinleşmesi için biraz yer vermek en iyisidir, özellikle de onu strese sokan bir şey varsa.

5. İki Kat Daha Kabarık Olurlar

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 6 İnce İşaret RESİMLERLE  %Post Title

Bir kedi huzursuz hissettiğinde, aniden ürktüğünde veya aşırı derecede üzgün olduğunda, kürkleri şişirilir. Bu bir savunma mekanizmasıdır – tüm kürklerini kabarttıklarında, çok daha büyük ve çok daha korkutucu görünürler.

6. Bakışlar Aşağı

Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız Hayvan dünyasında, uzun süreli göz teması bir saldırganlık ve baskınlık eylemi olarak görülür. Yani kediniz size o ince, daralmış göz bebekleriyle bakıyorsa … peki, miyavlayarak sürükleniyorsun!

YouTube video

 

Kedilerde Stres / Üzüntü Nedenleri

 

Ve arada sırada huysuz bir pisi beklense de (herhangi bir hayvanda olduğu gibi), normalden daha sık olursa, nedenini anlamaya çalışmanın zamanı gelmiş olabilir. Kediniz stresli mi yoksa mutsuz mu? İşte dikkate alınması gereken bazı nedenler.

  • Yeni bir hane üyesinin tanıtılması veya fiziksel ortamdaki değişiklik (inşaat, vb.) gibi çevresel değişiklikler
  • Günlük rutinde ani bir değişiklik
  • Avlanma, tırmalama ve bölge “işaretleme” gibi normal kedi davranışlarına izin vermeyen “sıkıcı” bir ev ortamı
  • Kediler veya diğer hayvanlar arasındaki çatışmalar, eve yeni bir evcil hayvanın girmesinden kaynaklanır
  • Başka bir refakatçi evcil hayvanın veya sahibinin kaybı.

Yorum yapın