Kediler yosun yiyebilir mi? Deniz yosunu kediler için güvenli midir?

(Fotoğraf kredisi: Stephane Bureau du Colombier / Getty Images)

Kediler yosun yiyebilir mi? Sağlıklı bir smoothie’ye eklemek veya hızlı ve ferahlatıcı bir garnitüre dönüşmek için kendiniz için biraz deniz yosunu hazırlarken bunu merak etmiş olabilirsiniz. İnsanlar yosun yiyebiliyorsa, kedilerin yemesi güvenli midir?

Kısa cevap evetkediler güvenle yosun yiyebilir. Aslında, algler, güvenli ve ölçülü bir şekilde servis edildiğinde kedinizin normal diyetine mükemmel bir katkı olabilir ve ayrıca kedilerin muzdarip olabileceği bazı yaygın mide ve sindirim sorunlarına da yardımcı olabilirler.

Her zamanki gibi Veterinerinize sormanız gerekir insan yemeğini evcil hayvanınızla paylaşmadan önce. İşte kedilere yosun beslemek hakkında bilmeniz gerekenler.

Deniz yosunu kediler için nasıl iyidir?

Algler kediler için toksik değildir ve aslında bazı besinsel faydalar içerir. Yaygın alg türleri dulse, deniz yosunu ve wakame’dir ve her tür kendi vitamin ve mineral yelpazesini sunar.

Hepsinden önemlisi, algler kediniz için bir antasit gibi davranır ve kedinizin muzdarip olabileceği hazımsızlığı ve hatta mide ekşimesini en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Deniz yosununun ayrıca bir kedinin kürkinin ve cildinin durumu üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanılmaktadır.

Kedi alglerimi nasıl güvenli bir şekilde verebilirim?

Kediler yosun yiyebilir mi? Deniz yosunu <strong><strong>kedi</strong>ler</strong> için güvenli midir?  %Post Title

(Fotoğraf kredisi: Fudio / Getty Images)

İlk olarak, kediniz için yalnızca insan kalitesinde yosun aldığınızdan emin olun. Sağlıklı gıda mağazaları genellikle insanların ve kedilerin yemesi için güvenli olan bir dizi alg taşır.

Sadece malzemeleri kontrol ettiğinizden ve seçtiğiniz alglerin herhangi bir ek koruyucu veya baharat içermediğinden emin olun.

Ayrıca, atıştırmalık veya cips haline getirilmiş ve baharat içerebilen alglerin aksine, kediniz için sadece düz algler satın alın.

İkincisi, kedinize az miktarda alg servis yapın. Başlamak için bir şeyler doğramak ve normal yemeğinize eklemek isteyebilirsiniz.

Ayrıca, algleri kediniz için bir takviye veya tedavi gibi bir şey olarak düşündüğünüzden emin olun. Bir kedinin günlük diyetinin ana bileşeni olarak alglere hizmet etmeyin.

Kediniz yosun yemeyi seviyor mu? Hiç kedinize bir ısırık olarak bir ısırık verdiniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Kediler yosun yiyebilir mi? Deniz yosunu kediler için güvenli midir?

Yazımızı Beğendiyseniz Eğer Yorumlarınızı Bekliyoruz 🙂 Ve Burada Ana Sayfamıza Tıklayıp Güncel Yazılarımıza Göz Atabilirsiniz
Ana Sayfa
Birde Video İzlemeyi Sevenlere Video İçerik Sayfamızı Önerebiliriz 
Kısa Videolar

Yorum yapın