Kediler kaz yiyebilir mi? Kaz kediler için güvenli midir?

(Fotoğraf kredisi: Creativ Studio Heinemann / Getty Images)

Kediler kaz yiyebilir mi? Türkiye’den bir şeyler ayırmaya ve bunun yerine bir tatil festivali için bütün bir kazı pişirmeye mi yoksa özel bir etkinliği kutlamaya mı karar verdiğinizi merak etmiş olabilirsiniz. İnsanlar kaz yiyebiliyorsa, kedilerin yemesi güvenli midir?

Kısa cevap evetkediler güvenle kaz yiyebilir; Bununla birlikte, kaz daha yağlı bir et olduğundan, kedinizi yalnızca ılımlı bir şekilde beslediğinizden emin olmalısınız. Aklınızda bulundurmanız gereken birkaç güvenlik önlemi de vardır.

Her zamanki gibi Veterinerinize sormanız gerekir insan mamasını kedinizle paylaşmadan önce. İşte kedilere kaz beslemek hakkında bilmeniz gerekenler.

Kaz kediler için nasıl iyidir?

Kediler zorunlu etoburlardır, bu da günlük diyetlerinin çoğunun proteinden oluşması gerektiği anlamına gelir. Kaz, iyi bir protein kaynağı olduğu için bu gereksinimin bir kısmını yerine getirir. Bununla birlikte, kaz diğer kuşlardan daha yağlı olabileceğinden, bir kedi için ideal yağsız protein değildir.

Kaz ayrıca B vitaminleri bakımından zengindir ve tavuktan çok daha fazla demir içerir.

Kedimi kazıma nasıl güvenle verebilirim?

Kediler kaz yiyebilir mi? Kaz <strong><strong>kedi</strong>ler</strong> için güvenli midir?  %Post Title

(Fotoğraf kredisi: gerenme / Getty Images)

Her şeyden önce, kazı mümkün olduğunca basit bir şekilde pişirin ve kediniz için toksik olabilecek baharatları veya bitkileri kullanmaktan kaçının. Sarımsak ayrıca, kedinize biraz kaz eti beslemeyi planlıyorsanız, geri durmanız gereken bir bileşendir, çünkü kediler için toksiktir.

İkincisi, kızartırken kazdan mümkün olduğunca fazla yağ yapın. Bunun nedeni, yüksek yağlı bir diyetin kediler için uygun olmamasıdır.

Kedinize kaz servis ederken, onu sadece kaz etiyle beslediğinizden ve asla derisini beslemediğinizden emin olun. Bu, kedinizin diyetine çok fazla yağ eklemekten kaçınmak içindir. Ek olarak, kaz etini kuşun kemiklerinden ezmek en iyisidir, böylece olası boğulma tehlikelerinden kaçınırsınız.

Ayrıca, kedinize yağsız kaz parçalarını, kuştaki daha yüksek yağ içeriği nedeniyle düzenli olarak değil, ara sıra bir muamele olarak sunmaya devam edin.

Kedileri insan maması ile beslediğiniz tüm durumlarda, normal günlük diyetine göre onun için bir tercih geliştirmesi durumunda kedinizi fazla beslemeye dikkat edin.

Hiç kaz tutmayı seven bir kediyle yaşadın mı? Kedinize kaz servisi yapmayı nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Kediler kaz yiyebilir mi? Kaz kediler için güvenli midir?

Yazımızı Beğendiyseniz Eğer Yorumlarınızı Bekliyoruz 🙂 Ve Burada Ana Sayfamıza Tıklayıp Güncel Yazılarımıza Göz Atabilirsiniz
Ana Sayfa
Birde Video İzlemeyi Sevenlere Video İçerik Sayfamızı Önerebiliriz 
Kısa Videolar

Yorum yapın