Kediler Kaç Günde Doğurur

Kediler Kaç Günde Doğurur sorusu için bu makaleyi yazdık Kedinizden yeni bir yavru bekliyorsanız. ve Hamilelik sürecini bilmiyorsanız hemen bilgi verelim Kediler Kaç Günde Doğurur Sorusunun Cevabı Kediler 64 ila 67 Gün yani yaklaşık 9 Haftada Yavru Doğurur

Ama kedinizinde doğum belirtileri varmı Nasıl Anlarsınız ? İşte doğumun yakın olduğuna dair işaretlerin bir listesi!

KEDİNİZİN DOĞUMDA OLDUĞUNU ANLAMANIZ İÇİN 5 İŞARET

Kediler Kaç Günde Doğurur  %Post Title
Kediler Kaç Günde Doğurur belirtileri

MEME BEZLERİNİN BOYUTU ARTACAKTIR.

Hamileliğin son haftasında, kedinizin meme bezlerinin boyutu artacaktır. Meme bezleri, kasık bölgesinden göğsünün alt tarafına kadar uzanan dış vücut duvarı boyunca uzanan 2 paralel sıra halinde düzenlenmiştir. Kedilerde genellikle 4 çift meme bezi bulunur. Kediniz doğumdan yaklaşık 2 gün önce süt üretmeye başlayacaktır.

Meme uçlarından krem ​​renkli kalın salgılar çıktığını fark edebilirsiniz. Kediniz onu yalayabilir ya da kurumasına izin verebilir ve meme uçlarında küçük beyazımsı kabuklar olduğunu fark edeceksiniz. Genellikle her meme ucunun kendine özgü bir kokusu olduğuna inanılır ve bu koku, yavru kedilerin kendilerini tekrar tekrar aynı meme ucuna tutturmak için kullandıkları bir kokudur.

YUVALAMA DAVRANIŞI BAŞLAYACAK

İnsanlara benzer şekilde, kediniz yuva yapma davranışına başlayabilir – Yavru kedi veya yuvalama kutusunu sessiz, cereyan olmayan sıcak bir odaya koyarak bu zamanda kedinize yardımcı olabilirsiniz. Yavru kediler vücut ısılarını düzenleyemedikleri için cereyan olmaması çok önemlidir. Kutunun konumunun, sahip olabileceğiniz diğer evcil hayvanların yanı sıra çocuklar için de yasak olduğundan emin olun. Herhangi bir yuvalama davranışı fark ettiğinizde kedinizi bu kutunun içinde uyumaya teşvik edin.

SICAKLIK DÜŞECEK

Kedinizin normal sıcaklığı 37.7º ila 39.1ºC (100º ila 102.5ºF) arasındadırDoğumdan bir ila iki gün önce, sıcaklığı 37,2ºC’ye (99ºF) düşer. İzin verirse, sıcaklığını koltuk altından ölçebilirsiniz, ancak genellikle, doğumun başladığını gösteren, ateşini ölçmek için endişelenmenize gerek kalmayacak kadar başka işaretler vardır.

DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ

Kediniz davranış değişiklikleri sergilemeye başlayacaktır. Hamileliğin son haftasında, kediniz münzevi hale gelebilir (evde tenha bir yerde mümkün olduğunca saklanarak) veya aşırı derecede sevecen olabilir; bu, en çok belirli bir bakıcıyla yakın bir ilişkisi varsa olur – Kediler Daha sevecen hale gelenler, bakıcının hemen elinizin altında olmasını isteyecektir. Yapışkan olabilirler ama aynı zamanda çok huzursuz olabilirler.

İŞTAHTA AZALMA

Kedinizin iştahında önemli bir azalma olabilir – Bu, çoğu hamile kedinin hamileliğinin son haftalarında iştah artışı gösterdiği için fark edilir. İştah azalması, yavru kedilerin ağırlığının annelerinin midesine baskı yapmasından kaynaklanabilir veya bu sadece genel bir kaygı belirtisi olabilir.

Kedinizin hamile olup olmadığını nasıl anlarsınız

  • Yaklaşık 15-18 günlük bir kedi hamileliğinden sonra, evcil hayvanınızın meme uçlarının büyüdüğünü ve kırmızılaştığını fark edebilirsiniz – buna ‘pembeleşme’ denir.
  • İnsanlardaki sabah bulantısına benzer şekilde, hamile kraliçeniz bir kusma evresinden geçebilir. Hastalığının sıklaştığını veya başka bir şekilde hiç iyi olmadığını fark ederseniz, veterinerinizle iletişime geçin.
  • Kraliçenizin karnı şişmeye başlayacak, ancak anneye veya doğmamış yavru kedilerine zarar verme riskine girmemek için ona dokunmaktan kaçının. Karın şişmesinin arkasında başka nedenler olabilir, bu nedenle kedinizi herhangi bir hastalık belirtisi için yakından izleyin ve endişeleniyorsanız veterinerinize danışın.
  • Bir anne adayı kademeli olarak 1-2 kg (taşıdığı yavru kedi sayısına bağlı olarak) arasında bir kilo alacaktır – bu hamile olduğunun güçlü bir işaretidir.
  • Kraliçeler, hamileliklerinin ilerleyen dönemlerinde artan bir iştaha sahip olma eğilimindedir ve bu da kilo almasına katkıda bulunacaktır. Artan iştah aynı zamanda solucan veya hastalık belirtisi olabilir, bu nedenle doğrulamak için veterinerinizle iki kez kontrol edin.
  • Hamile kediniz daha anneci davranabilir, bu da daha fazla mırıldandığı ve sizden fazladan yaygara ve ilgi beklediği anlamına gelir.
  • Bazı veteriner uygulamaları, kedi hamileliğini ultrason kullanarak, bazen de döneminin 15 günü kadar erken bir tarihte teşhis edebilir. Veteriner ayrıca, kedinizin hamileliğinin 40. gününe kadar kaç yavru kedi beklediğine dair bir gösterge verebilir. Kedi hamileliğinde, daha büyük bir yavru kedi, anne karnındaki diğer küçük kedi yavrularını gizleyebileceğini ve bu nedenle, beklenenden daha fazla yavru kediye sahip olabileceğinizi unutmayın!

Yorum yapın