Kasırga Sırasında Kedinizi Güvende Tutmak için 5 Adım

Kasırgaların olabileceği bir bölgede yaşıyorsanız, teknik olarak bir kasırga mevsimi olup olmadığına hazırlıklı olmalısınız. Tam olarak ne olabileceğini asla bilemezsiniz.

Örneğin, Aralık 2015’te, Noel’den hemen sonra, çok sayıda kasırga Dallas, Teksas bölgesini vurdu ve ardından muazzam hasar bıraktı. Kasırga mevsimi olmamasına rağmen, tehlike çok gerçekti.

Yine de Kasırga mevsimi genellikle mart ayından haziran ayına kadar sürer Tornado Alley olarak bilinen ABD bölgesinde. Bunun farkında olmak ve bu süre zarfında kedilerinizi ve diğer evcil hayvanlarınızı içeren bir plana sahip olmak özellikle önemlidir.

Kendinizi ve evcil hayvanlarınızı nasıl koruyacağınıza karar vermek için bir kasırga sireninin çalmasını beklemeyin. Şimdi bir plan hazırlayın! Bir kasırganın eve biraz fazla yaklaşması durumunda yavru kedinizi korumak için yapabileceğiniz birkaç şey aşağıda verilmiştir.

Bir kasırganın evinizin yakınına gelip gelmeyeceğini bilmek imkansız olsa da, beklenmedik durumlara kesinlikle hazırlıklı olabilirsiniz. Bir fırtına varsa ve kediniz içeride/dışarıdaysa, tekrar dışarı çıkmasına izin vermeden önce bekleyin. Güçlü rüzgarlar Power Lin’i düşürebilir ve büyük bir fırtınadan sonra doğayı yavru kediler için tehlikeli hale getirebilir.

Kedinizi fırtınada güvende tutmak için ne yaparsınız? Acil durum planınız var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

 

Kasırga Sırasında Kedinizi Güvende Tutmak için 5 Adım

 

Yazımızı Beğendiyseniz Eğer Yorumlarınızı Bekliyoruz 🙂 Ve Burada Ana Sayfamıza Tıklayıp Güncel Yazılarımıza Göz Atabilirsiniz
Ana Sayfa
Birde Video İzlemeyi Sevenlere Video İçerik Sayfamızı Önerebiliriz 
Kısa Videolar
 

Yorum yapın