En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli)

Gri Kedi arayışındaysanız, size iyi bir haberimiz var: Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla gri kedi türü var. Bazı ırklar özel tamamen gri kedi konusunda uzmanlaşırken, diğerlerini çok sayıda renk kombinasyonunda da bulabilirsiniz. Yaşam tarzınız için en iyi cinsi bulduktan sonra, geriye kalan tek şey yeni gri kediniz için mükemmel ismi seçmek !

İşte en sevdiğimiz Gri kedigillerden sadece birkaçı:

1. Gri Kedi Amerikan Shorthair

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Gri Kedi Türürnden olan Kısa tüylü Amerikan Shorthair, Amerika bir ülke bile olmadan önce ABD’deydiler – ataları Mayflower’da yelken açtılar.

Amerikan stenografi çok çeşitli renk ve desenlere sahip olsa da , gri tekir kediler en popüler olanlardan biridir. Bu tamamen Amerikan cinsi, Mayflower’a ve Avrupalı ​​yerleşimcilerle Yeni Dünya’ya gelen diğer çalışan kedilere kadar uzanabilir. Bugün, bu gri kedicikler, yaygın yerli stenografi kedinin soylu versiyonudur.

2. Gri Kedi Cinsi Britanya Kedisi

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Gri Kedi cinslerinden Tanınmış en eski ırklardan biri olan Britanya ile ilgili kısa tüylü kediler, büyük, yuvarlak gözleri ve geleneksel olarak güzel bir mavi-gri olan yumuşak, peluş tüyleriyle sevilirler; bu tüye sahip olan kısa tüylere “İngiliz mavisi” denir. Aktif, sevecen ve zeki Britanya ile ilgili kısa tüyler dünyanın en popüler kedi ırklarından biridir.

3. Gri Kedi Cinsi Chartreux

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

ve yine bir başka Gri Kedi Chartreuse adı verilen sarı-yeşil renge benzeyen isimlerine rağmen, Chartreux tamamen gri bir kedidir. Sessiz ve sakin, bir apartman dairesinde yaşayan veya yoğun bir programı olan herkes için mükemmel bir türdür, çünkü kendi başlarına biraz zaman geçirmekten çekinmezler. Bununla birlikte, bu gri stenografi kedilerin insanlarını sevdiğini ve onlarla kanepede mutlu bir şekilde kıvrılacağını söyledi.

4. Cornish Rex

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

İlginç Gri Kedilerden olan Cornish rex cinsi, dalgalı aşağı ceketiyle tanınır. Kürkü ona tamamen benzersiz bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kesilmiş kadife, kuzu, tavşan kürkü ve ipek gibi hissetme ile karşılaştırılır. Bunu büyük kulakları ve çıkık elmacık kemikleri ile birleştirirseniz, tam anlamıyla baş döndürücüdür.  hari bir gri kedi türüdür

5. Devon Rex

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title
KREDİ BİLGİLERİ: İNSONNİA / GETTY

Devon rex kedileri, Cornish kuzenlerine oldukça benziyor – her ikisinin de her türlü renkte gelen kısa ve kıvırcık tüyleri var ve her ikisi de güney İngiltere’den geliyor. Bu cinslerin her ikisi de son derece sosyal ve iyi aile kedileridir . Ancak kürkleri çok kısa olduğu için, onları kış boyunca sıcak tutmak için bir kedi süveteri içinde toplamanız gerekecek.

6. Mısır Mau

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Mısırlı mau bir sersemleticidir . Doğal olarak gelişen ve yeni cilalanmış gümüşe benzeyen bronz, siyah veya gri kürkü olabilen tek benekli evcil kedidir. Adından da anlaşılacağı gibi, Mısır mau’su Mısır’da ortaya çıktı ve en az 3.000 yıl öncesine dayanıyor. Bugün, bu nadir kedi ırkı , zekası, atletizmi ve sevecen doğası nedeniyle yenilmez bir arkadaştır (size bir sürü kafa atacaktır !).

7. Korat

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Gümüş uçlu kürklü koyu gri kediler, Korats’ın kendi Tayland’larında iyi şanslar olduğuna inanılıyor . Bu kedilerin yumuşak yeşil gözleri vardır, geleneksel olarak iyi bir mahsul elde etmeye yardımcı oldukları düşünülür ve genellikle gelinlere düğün hediyesi olarak verilirdi. Ancak bu rahat evcil hayvanlardan birini eve getirmek için pirinç hasatınızı en üst düzeye çıkarmak zorunda değilsiniz.

8. Maine Rakun

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

İri kemikli Maine Rakun en büyük evcil kedi cinsidir ve uzun tüyleri onları daha da etkileyici gösterir. Maine’de doğal olarak geliştikleri için – tahmin etmişsinizdir – dayanıklı, sağlıklıdırlar ve gri Maine rakun kedilerinden turuncuya, beyaza ve aradaki her şeye kadar çok çeşitli renklerde gelirler.

9. Nebelung

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Nebelunglar , kedi sahnesinde yeni olan gri uzun tüylü kedilerdir . American Cat Fanciers Association’a göre, 1980’lerde yaratılan bu yeşil gözlü gri kediler, “sislerden yükselen efsanevi bir yaratıkla ilişkili parlak, puslu bir auraya” sahiptir . Yine de, bu uysal kedi oturma odanızda uyurken o kadar gizemli görünmeyebilir .

10. Norveç Orman Kedisi

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Sevecen bir tüy yumağı arıyorsanız, Norveç orman kedileri tam size göre. Bu Norveç yerlileri, İskandinav mitolojisinde büyülü olarak tasvir edildi ve İskandinav tanrıçası Freya tarafından tercih edildi . İster turuncu ister gri bir Norveç orman kedisi seçin (birkaç renk olabilir), eve yaklaşık 20 kiloluk bir kucak arkadaşı getiriyorsunuz.

11. Oryantal Shorthair

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Büyük kulakları ve belirgin burunları ile Oriental shorthair kedi dünyasının yakışıklı Adam Driver’larıdır. Beyaz oryantal stenografi mavi gözlere sahipken, gri dahil tüm diğer kürk renkleri muhteşem yeşil gözlerle gelir. Onlara ne kadar güzel olduklarını söyleyin , korna sesiyle teşekkür edecekler.

12. Farsça

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Sevimli, pürüzsüz yüzü ve uzun, lüks ceketi sayesinde çantadan kolayca bir İranlı seçebilirsiniz. Tatlı kürkleri birçok farklı renge sahip olsa da, gri İran kedileri özellikle çarpıcı olabilir ve koyu kömür renginden gümüş rengine kadar değişebilir. Bu kedicikler, hayran olunmayı ve telaşlanmayı sevdikleri için sevgi dolu bir evcil hayvan ebeveyni için mükemmeldir – ancak saatlerce fırçalamaya hazır olun .

13. Peterbald

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title
KREDİ BİLGİLERİ: JAROSLAW KUREK / SHUTTERSTOCK

Neredeyse çıplak Peterbald , oryantal stenografi ile sfenks arasındaki bir melezdir . Tamamen tüysüzden şeftali tüyüne ve normal uzunluğa kadar değişen beş kaplama türünden birine sahip olabilir ve gri, beyaz, siyah veya başka herhangi bir renkte bulunur. Bu yerli Rus cinsine, kedilerin oyunculuğu ve insanlarına olan sarsılmaz sadakati nedeniyle genellikle “köpek benzeri” denir.

14. Rus Mavisi

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title
KREDİ BİLGİLERİ: KTAYLORG / GETTY

Rus blues’ları isimlerini ceketlerinden alır. Bu Rus gri kedileri fazla tüy dökmezler ve daha düşük seviyelerde glikoprotein Fel d 1 ürettikleri için alerjisi olanlar için uygun olabilir . Ama her zaman unutmayın: Hipoalerjenik kedi diye bir şey yoktur , bu yüzden eve bir yavru kedi getirmeden önce nasıl tepki verdiğinizi görmek için her zaman cinsle zaman geçirin.

15. İskoç Kıvrımı

En İyi 15 Gri Kedi Cinsi (Resimli) %Post Title

Gri Kedi Cinslerinden Harika Bir Tür Olan Scottish Fold(İskoç kıvrımı) , belirgin katlanmış kulaklarıyla anında tanınır. 1961’de genetik bir mutasyonla doğan Cat Fanciers’ Association’a göre, bu cins kökenlerini Susie adlı bir Highland çiftlik kedisine kadar takip edebilir . Bu benzersiz kulaklar, İskoç kıvrımlarına, özellikle yuvarlak özellikleri gri bir ceketle kaplandığında, direnemeyecek kadar sevimli bir baykuş görünümü verir.

Yorum yapın