Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler

Yükseklik: 10 – 16 inç
Ağırlık: 8 – 15 lira
Ömür: 10 – 16 yaş
Renk: Siyah, Kahverengi, Gümüş, Kömür, Mavi
Şunlar için uygundur: Çoğu aile ve ev durumu
Huy: Arkadaş canlısı, aktif, çocuklar ve evcil hayvanlarla iyi, bağımsız

Bir Bengal ve bir Maine Coon‘u birlikte yetiştirmenin sonucu olan bu karışık cins cins, güzel, eğlenceyi seven ve onunla vakit geçirmekten zevk alıyor. Her iki ebeveyn ırkı da boyut ve mizaç bakımından benzerdir ve bu da nispeten öngörülebilir bir geçişle sonuçlanır. Bir Bengal Maine Coon melezinin hangi ebeveynden hangi spesifik özellikleri aldığını söylemek zordur, ancak ne olursa olsun, kedinin arkadaş canlısı, aktif ve harika bir aile hayvanı olacağını söylemek güvenlidir. Bu karışık cins kedi hakkında daha fazla bilgiyi burada öğrenelim!

Bengal Maine Coon Melez Yavru Kedi – Satın Almadan Önce

Bengal Maine Coon Crossbreed yavru kedi‘in maliyeti nedir?

Bengal Maine Coon melezleme yavru kedisinin maliyeti, çeşitli farklı faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. İlk olarak, yetiştiricinin kalitesi önemlidir. Arka bahçe yetiştiricileri yavru kedilerini ucuza satma eğilimindedir, çünkü hayvanlarına yazlık yetiştiricilerin yaptığı kadar zaman, enerji, para veya sevgi harcamazlar. Bengal Maine melezleme yavru kedi satın alma maliyetini etkileyebilecek göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörler şunlardır:


 • Sağlık-mantıksal arka plan

 • Aşı durumu

 • Sağlanan bakımın kalitesi

 • Damızlık yeri

 • Satışa dahil olan teslimatlar

Bu haçı bir evcil hayvan dükkanında bulabilirsiniz, ancak evlat edinmeye hazır olduğunuzda çöp bekleyen bir yetiştiriciyle çalışmak zorunda kalacaksınız. Maine Coon ve Bengal dışında soylarında başka ırkları olmayan bir yavru kedi istiyorsanız, 1.000 ila 3.000 $ ‘dan fazla bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title

Bengal Maine Coon Crossing Cats Hakkında Az Bilinen 3 Gerçek

1. Bir ebeveyn veya her ikisinin bir karışımı gibi görünebilirsiniz

Bengal Maine Coon melez yavru kedisi bir ebeveyn veya her ikisinin bir karışımı gibi görünebilir ve kedi büyüyene ve yüz özellikleri “taşa oyulmuş” olana kadar söylemenin bir yolu yoktur. Bu yüzden yeni sahipler, yavru kedilerinin Bengalliler gibi kesinlikle “vahşi” görünmesini veya Maine Coons gibi uzun saçlı olmasını beklememelidir.

2. Onlar hakkında fazla bir şey bilinmiyor

Maine ve Bengal kedi ırkları hakkında biraz bilgi sahibi olmamıza rağmen, melez bebekleri hakkında öğrendiğimiz pek bir şey yok. Şu anda, bu haçın özelliklerini, mizacını, sağlığını ve diğer faktörlerini yalnızca ana ırklarına ve sahiplerinden ve yetiştiricilerden öğrendiklerimize dayanarak çıkarabiliriz.

3. Özellikle yavru kedi olarak son derece aktiftirler.

Hem Maine Coons hem de Bengals’in eğlenceli ve aktif olduğu bilinmektedir, bu nedenle Bengal Maine Coon geçişinizin özellikle hala yavru kedi ise, son derece aktif olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, aktif doğaları ömür boyu sürme eğilimindedir. Genellikle vahşi davranışların yanı sıra meraklı etkileşimler de bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, aktivite seviyeleri genellikle zorlayıcı veya sinir bozucu değildir.

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title
Bengal Maine Coon’un ana ırkları: Bağlantılar – Bengal Kedisi (Andy Gin, Shutterstock); Sağ – Maine Coon (Note Anna, Shutterstock)

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title

Bengal Maine Coon Melez Kedisinin Mizacı ve Zekası

Bengal Maine Coon kavşağı zeki, meraklı, maceracı, aktif ve bağımsızdır. Evde yalnız kalmayı kabul etmelerine rağmen, her gün aile üyeleriyle çok fazla etkileşim beklerler. Oynamayı severler, ancak insanlarla etkileşime girme konusunda genellikle naziktirler.

Sahipler, bu kedilerin geceleri herkes uyurken aktif olmasını beklemelidir. Merakları bazen dolapları, ecza dolaplarını, dolap alanlarını ve duş kabinlerini keşfederken başlarını belaya sokabilir. Bengal Maine Coon geçişi de tembel ve sevimli olabilir. Yapacaklar Arkanıza yaslanıp film izlerken bütün akşamı kucağınızda geçirin.

Bu kediler aileler için iyi mi? 👪

Bunlar mükemmel aile kedileri olarak bilinir. Hayatlarındaki tüm insanlardan dikkat çekmeyi severler. İyi huylu çocuklarla oynayarak saatler geçireceksiniz. Ayrıca geceleri yetişkinlerle veya çocuklarla yatakta uyuyacak ve uyuyacaksınız. İnsanları takip etmeye veya “muhtaç” davranmaya meyilli değildirler, ancak aile üyeleri onlarla etkileşime girdiğinde ses ve etkileşim yoluyla iletişim kuracaklardır.

Bu cins diğer evcil hayvanlarla iyi geçiniyor mu?

Bengal Maine kavşağını harika bir aile hayvanı yapan bir şey, evlerindeki diğer hayvanlarla iyi geçinme eğiliminde olmalarıdır. Arkadaş canlısı ve agresif olmayan diğer kedi ırklarıyla iyi geçinebilirsiniz. Ayrıca kedilere dost köpeklerle de iyidirler. Onlara erken yaşta tanıtılırsa, bu cins hamsterler, gine domuzları, yaban gelinciği ve diğer küçük evcil hayvanlarla bile geçinebilir.

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title

Bengal Maine Geçidiniz Varsa Bilmeniz Gerekenler

Gıda ve diyet gereksinimleri

Bengal Maine Coon haçı, diğer kedi ırkları gibi bir etoburdur. Bu nedenle, hayvansal protein bakımından yüksek ve karbonhidratlarda düşük bir diyete ihtiyaçları vardır. Yiyecekleriniz yapay renkler veya tatlar içermemelidir, çünkü bunlar gereksizdir. Yavru kedinizin yaşı, sağlığı ve diğer yaşam tarzı faktörleri hakkında bilgi sağlayabileceğinden, veteriner hekiminizden ticari mama önerileri istemek iyi bir fikirdir.

Egzersiz 🐈

Bengal Maine Coon kavşakları çok aktif olduğundan, gün boyunca dolaşmak ve oynamak için çok zaman alıyorlar. Küçük bir odayla sınırlı kalmamalı, bunun yerine evin etrafında dolaşmanıza ve oyuncaklarla etkileşime girmenize izin verilmelidir. Dahil edilmeleri gerekiyorsa, bu sadece kısa bir süre için ve oyuncaklara ve etkileşimli besleyicilere erişebilecekleri bir alanda yapılmalıdır. Bengal Maine Coon’unuzla günde en az 20 dakika etkileşime girerek zihinsel ve fiziksel sağlıklarını sağlamak önemlidir.

Çıraklık 🧶

Bengal Maine Coon geçişleri akıllıdır, bu yüzden onları eğitmek, çağrıldıklarında gelmek gibi şeyler yapmak ve hatta tasmalı yürümek mümkündür. Bununla birlikte, aynı zamanda biraz inatçıdırlar ve bağımsızlıkları eğitimi diğer kedi ırklarıyla çalışmaktan daha zor hale getirebilir. Bu melezi başarılı bir şekilde eğitmek istiyorsanız sabır, ikramlar ve bir plan gereklidir. Eğitimi kendiniz yönetene kadar önce birlikte çalışabileceğiniz profesyonel bir kedi eğitmeni bulmak iyi bir fikirdir. Bir kez başladığınızda, egzersizlerin yaşam için gerekli olacağını unutmayın.

Bakım ✂️

Bengal Maine geçişi için bakım gereksinimleri, ebeveynlerinden miras aldıkları özelliklere bağlıdır. Bu çapraz kedilerin bazıları, Maine ebeveynleri gibi uzun saçlara sahiptir; burada kirin birikmesini ve dolaşmaların gelişmesini önlemek için kürkin haftada birkaç kez taranması veya fırçalanması gerekir. Diğerlerinin Bengalli ebeveynleri gibi saçları vardır, bu durumda hiç fırçalamaları veya taramaları gerekmeyebilir.

Bu aktif kediler, tırmalama direklerine ve pedlerine erişebiliyorlarsa tırnaklarını doğal olarak kesmelidir. Dişlerinizi iyi durumda tutmak için, dişlerinizi haftada en az bir kez kedi dostu bir diş fırçası ve veteriner onaylı bir diş macunu ile fırçalamayı taahhüt etmelisiniz. Dişlerinizi fırçalamak mümkün değilse, diş tedavileri günlük olarak sunulmalıdır.

Sağlık ve koşullar 🏥

Bengal Maine Coon geçiş kedileri genellikle sağlıklı kabul edilir, ancak yaşamlarının bir noktasında eğilimli olabilecekleri birkaç sağlık durumu vardır. İşte mevcut ve gelecekteki tüm Bengal Maine geçiş sahiplerinin bilmesi gereken sağlık koşulları:

Küçük koşullar

 • Polikistik böbrek hastalığı
 • Spinal müsküler atrofi
 • Kalça displazisi
 • Patellar lüksasyon

Ciddi hastalıklar


 • Kedi hipertrofik kardiyomiyopatisi

 • Progresif retinal atrofi

 • Eritrosit piruvat kinaz eksikliği

Erkek vs Kadın

Erkek ve dişi Bengal Maine Coon karışık cins kediler arasında önemli bir fark yoktur. Bazı erkekler kadınlardan daha bağımsız olma eğilimindedir, ancak bu her zaman böyle değildir. Dişiler erkeklerden biraz daha utangaç olabilir. Aksi takdirde, bir kedinin tutumları, mizaçları ve özellikleri, cinsiyetine değil, esas olarak genlerine bağlıdır.

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title

Son Düşünceler

Bengal Maine Coon Crossbreed, ev halkıyla vakit geçirmeyi seven güzel bir kedidir. Her şekil ve büyüklükteki aileler için harika evcil hayvanlardır ve ayrıca bekarlar ve yaşlılarla iyi geçinebilirler. Ayrıca evdeki diğer evcil hayvanlarla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Bu kavşağı bulmak zor olabilir, ancak ellerinizi bir tanesine sokabilirseniz, bir muameleyi dört gözle bekliyor olacaksınız!

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler %Post Title

Fotoğraf kredisi: Bağlantılar – Bengal (Ishman000, Pixabay); Sağ – Maine Coon (Note Anna, Shutterstock)

Bengal Maine Coon Mix Kedi Irk Bilgisi: Resimler, Mizaç ve Özellikler

Yazımızı Beğendiyseniz Eğer Yorumlarınızı Bekliyoruz 🙂 Ve Burada Ana Sayfamıza Tıklayıp Güncel Yazılarımıza Göz Atabilirsiniz
Ana Sayfa
Birde Video İzlemeyi Sevenlere Video İçerik Sayfamızı Önerebiliriz 
Kısa Videolar

Yorum yapın