Kedi Doğumu Kolaylaştırma

Kedinizin doğum yapmasına nasıl yardımcı olunur Çoğu durumda, kedilerin bebeklerini dünyaya getirmek için yardıma ihtiyacı vardır ve bu süreci kolaylaştırmak ve doğum sırasında Kedi Doğumu Kolaylaştırma olduğunca güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak kedi sahibi olarak size kalmıştır.

Kedi Doğumu Kolaylaştırma sırasında kedinizin doğum yapmasına nasıl yardımcı olabileceğiniz ve kedi seven her evde neden bu adım adım kılavuzun bir kopyasının yakınınızda olması gerektiği hakkında bilmeniz gerekenler!

Kedi Doğumu Kolaylaştırma  %Post Title

Kedilerin doğuma nasıl girdiğini anlamak


Doğum yapmak söz konusu olduğunda kediler köpekler kadar kolay değildir, ancak her şey kaybolmaz.

Kedinizin yavrularına daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde sahip olmasına yardımcı olabilecek birkaç adım vardır. Nasıl çalıştığını ve neye ihtiyacı olduğunu anlarsanız, doğum sırasında onu en iyi şekilde destekleyebilirsiniz.

Doğum yerinin ayarlanması
Yapmanız gereken ilk şey, kediniz için sadece huzur içinde dinlenebileceği bir doğum alanı oluşturmaktır.

Doğum yeri için ideal boy, vücudunun en az iki katı uzunluğunda ve 1,5 katı genişliğindedir. İçine biraz havlu koyun ya da mobilya veya battaniyelerin üzerine rahatça oturması için yeterli dolgu olduğundan emin olun.

Yavru kedinin kalp atışını izleme
Normal doğum sırasında hem annenin hem de yavru kedinin kalp atışlarını izlemeniz önemlidir. Bir yavru kedinin kalp atışı dakikada 140 atış olmalıdır; önemli ölçüde yavaşlarsa, yavru kedi ile ilgili bir sorun olabilir. Örneğin, kalp atış hızının 30 saniyeden fazla bir süre boyunca dakikada 120 atışın altına düştüğünü fark ederseniz, normal doğum eylemine devam etmeyin. Bunun yerine kedinizi hemen bir veterinere götürün.

Tüm senaryolara hazırlık
Doğum sırasında hayvanlarla çalışırken yanlış gidebilecek birçok şey vardır ve her duruma hazırlıklı olmak en iyisidir.

Kedilerin doğumunu kolaylaştırmada kullanılan başlıca araçlardan biri, atların doğumlarında kullanılması nedeniyle obstetrik at olarak da bilinen tay çektirmesidir.

Her şey plana göre giderse, buna ihtiyacınız olmayacak, ancak kendinizi zor bir doğuma yardım ederken bulursanız, nasıl çalıştığına aşina olmak değerli olacaktır.

Her ikisi de benzer şekilde çalışan mekanik ve manuel olmak üzere iki tür tay çektirmesi vardır. Bu alet, bir hayvanın her iki bacağının üzerine veya yanına yerleştirilebilir; kayışla uygulanan basınç yukarıdan çeker, böylece bir bacak her iki toynak grubunun altından dışarı kayar.

Kendinizi Duygusal Olarak Hazırlamak

Kendinizi Fiziksel Olarak Hazırlamak

Yorum yapın